İlan Verme Sitesi
Reklam
BurHOST
REKLAM ALANI

Ian Kasırgası Güney Carolina’ya doğru ilerliyor

Ian Kasırgası Güney Carolina’ya doğru ilerliyor
REKLAM ALANI

ABD’nin Florida eyaletini vuran Ian Kasırgası Güney Carolina’ya doğru ilerlerken, hızının saatte 120 kilometreye ulaşması bekleniyor. Yetkililer, sel, toprak kayması ve hortumlara karşı halkı uyardı.

ABD’nin Florida eyaletinde büyük yıkıma neden olan Ian Kasırgası, Güney Carolina’ya doğru yöneldi. ABD Ulusal Kasırga Merkezi (NHC) yaptığı açıklamada, Florida sahili boyunca etkisini yitiren Ian Kasırgası’nın dün öğleden sonra Atlantik Okyanusu boyunca yeniden güçlendiğini ve Güney Carolina’ya doğru ilerlediğini kaydetti.

Kasırganın Güney Carolina eyaletine bağlı Charleston kentini bugün öğleden sonra vurması beklenirken, rüzgar hızının saatte 120 kilometreye ulaşması bekleniyor.

REKLAM ALANI

Yetkililer, Güney Carolina’nın yanı sıra Kuzey Carolina ve Georgia’da etkili olması beklenen kasırga nedeniyle vatandaşları sel, toprak kayması ve hortuma karşı uyardı.

Charleston kentinin özellikle risk altında olduğunu belirten yetkililer, Kasım 2020’de hazırlanan raporda Charleston’daki evlerin yüzde 90’nın fırtına ve sele karşı savunmasız olduğunun tespit edildiğini dile getirdi.

REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.09.2022
Düzenleme: 30.09.2022 15:42
21
A+
A-
Reklam

REKLAM ALANI

Reklam
Samsunda Bugün, Samsun Haber, Samsun Haberleri, Samsun Bölge Haberleri ve Samsun Son Dakika Haberleri Sunar.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2022 - Destek - BurHOST